Temaris en curs

SESSIONS PENDENTS:

(per a més informació, podeu fer click al nom de cada centre)

Girona – EMM

Dissabte, 1 d’octubre: Sessió monogràfica: “El món dels instruments musicals
Dissabte, 22 d’octubre: Sessió monogràfica: “Els Concerti con molti stromenti de Vivaldi
Dissabte, 12 de novembre: W. A. Mozart, Concert per a clarinet
Dissabte, 26 de novembre: Sessió monogràfica: “Les Sonates per a violí piano de Beethoven
Dissabte, 10 de desembre: G. F. Handel, El Messies (Sessió a l’Auditori de Girona. El concert serà el divendres, 16 de desembre)
Dissabte, 14 de gener: H. Berlioz, Simfonia Fantàstica
Dissabte, 28 de gener: F. Liszt, Anys de Pelegrinatge
Dissabte, 11 de febrer: Sessió monogràfica: “El piano d’Eric Satie”
Dissabte, 4 de març: J. Brahms, Simfonia núm. 2 (Sessió a l’Auditori de Girona. El concert serà el diumenge, 5 de març)
Dissabte, 25 de març: G. Mahler, Simfonia núm. 1
Dissabte, 15 d’abril: Sessió monogràfica: Hildegard von Bingen, un viatge per la música i la mística medieval”
Dissabte, 29 d’abril: Sessió monogràfica: “Els Quintets per a piano i corda de Louise Farrenc
Dissabte, 13 de maig: A. Dvorák, Simfonia núm. 9, “del nou món”


Barcelona – Musicant

Dijous, 13 d’octubre: G. F. Handel, L’Allegro, il Penseroso ed il Moderato
Dijous, 27 d’octubre: Sessió monogràfica: “Els Concerti con molti stromenti de Vivaldi
Dijous, 10 de novembre: W. A. Mozart, Concert per a clarinet
Dijous, 24 de novembre: G. F. Handel, El Messies
Dijous, 12 de gener: H. Berlioz, Simfonia Fantàstica
Dijous, 26 de gener: F. Liszt, Anys de Pelegrinatge
Dijous, 9 de febrer: Sessió monogràfica: “El piano d’Eric Satie”
Dijous, 23 de febrer: J. Brahms, Simfonia núm. 2
Dijous, 9 de març: V. Bellini, Norma
Dijous, 25 de març: G. Mahler, Simfonia núm. 1
Dijous, 13 d’abril: Sessió monogràfica: Hildegard von Bingen, un viatge per la música i la mística medieval”
Dijous, 27 d’abril: Sessió monogràfica: “Els Quintets per a piano i corda de Louise Farrenc
Dijous, 11 de maig: A. Dvorák, Simfonia núm. 9, “del nou món”
Dijous, 25 de maig: Sessió monogràfica: “Finals lluminosos”


Barcelona – ICE (UAB)

Dilluns, 20 de febrer: Franz Liszt, Anys de Peregrinatge (I)
Dilluns, 27 de febrer: Franz Liszt,  Anys de Peregrinatge (II)
Dilluns, 6 de març: El piano d’Eric Satie (I)
Dilluns, 13 de març: El piano d’Eric Satie (II)
Dilluns, 20 de març: Gustav Mahler, Simfonia núm. 1 (I)
Dilluns, 27 de març: Gustav Mahler, Simfonia núm. 1 (II)


Sant Cugat – CMSC

Dimecres, 5 d’octubre: Antonio VivaldiLes quatre estacions
Dimecres, 19 d’octubre: Wolfgang Amadeus Mozart, La flauta màgica
Dimecres, 2 de novembre: Ludwig van Beethoven, Simfonia núm. 6, “Pastoral”


València – Caixaforum

Dimarts, 8 de novembre: Antonio VivaldiLes quatre estacions
Dimarts, 15 de novembre: Wolfgang Amadeus MozartConcert per a piano núm. 21
Dimarts, 22 de novembre: Ludwig van Beethoven, Simfonia núm. 6, “Pastoral” 
Dimarts, 29 de novembre: Ígor Stravinski, Pulcinella

error: Content is protected !!